اینسایت اینستاگرام و تاثیر آن بر افزایش نرخ تبدیل

اگر در حوزه کسب و کارهای آنلاین فعالیت می‌کنید و در اینستاگرام پیج کاری دارید. به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما به قابلیت اینسایت اینستاگرام مسلط شوید زیرا رابطه مستقیمی با افزایش نرخ تبدیل شما دارد.

اینسایت اینستاگرام

اینسایت اینستاگرام و تاثیر آن در بهینه سازی بازاریابی بسیار داری اهمیت است. اهمیت این موضوع به میزانی است که اگر صاحبان کسب و کارهای آنلاین در اینستاگرام به آن مسلط نباشند قافیه را خواهند باخت. پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید از قافله  عقب نمانید این مطلب را دنبال کنید.

اینسایت اینستاگرام و تاثیر آن بر افزایش نرخ تبدیل

اگر اقدام به ساخت پیج فروشگاه آنلاین در اینستاگرام کرده‌اید، قدم اول تبدیل اکانت شخصی به اکانت بیزینسی است. برای تبدیل و یا ساخت اکانت بیزینسی نیاز به یک حساب فیسبوک برای فروشگاه خود دارید. پس از تبدیل اکانت به حالت بیزینسی شما به اینسایت پیج خود دسترسی پیدا خواهید کرد.

با توجه به آمارهای اینسایت، می‌توانید استراتژزی محتوای خود را بررسی کنید و از میزان موفقیت آن با خبر شوید.  همچنین با توجه به این آمارها، محتوای خود را بهینه کنید و به سمت محتوایی بروید که بیشتر مورد توجه کاربران است. افزایش توجه کاربران رابطه‌ی مستقیمی با افزایش نرخ تبدیل خواهد داشت. در واقعه استفاده از اینسایت اینستاگرام دست راست کسب و کارهای آنلاین است. پس از آن غافل نشوید زیرا استفاده از اینسایت صرفه‌جویی در وقت و هزینه با نتیجه مطلوب است.

استفاده از اینسایت اینستاگرام

پس از  ورود به پروفایل بیزینسی خود بر روی گزینه سه خط در بالا سمت راست کلیک کنید و بعد از آن در منوی رو‌به‌رو گزینه اینسایت (Insights) را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:  اینسایت اینستاگرام و آشنایی با بخش‌های مختلف آن

گزینه اینسایت اینستاگرام

بخش‌های صفحه اینسایت اینستاگرام

صفحه اینسایت از این ۳ بخش: محتوا (Content)، فعالیت (ACTIVITY)و مخاطب (AUDIENCE) تشکیل شده است. هر کدام از  این بخش‌ها را در ادامه توضیح خواهیم داد.

محتوای اینسایت
بخش اول: تب محتوا (Content)

تب محتوا به بخش Overview به معنی بررسی کلی و همچنین بخش پست‌ها، استوری‌ها و تبلیغات یا Promotions تقسیم می‌شود.

در تب محتوا هر آن چیزی که منتشر کرده‌اید مانند پست‌ها، استوری‌ها، تبلیغات و پروموشن‌ها قرار گرفته و قابل مشاهده است. زیر تب محتوا تمامی اطلاعات مربوط به محتوا قرار دارد. این محتوا شامل عکس، فیلم، پست‌ها و محتوای تبلیغاتی حتی با هزینه‌ای که برای آن پرداخت کرده‌اید قابل رصد است.

 • پست‌ها: در فید Posts ، پست‌ها از لحاظ تعداد بازدید و تعداد نشان داده شدن را نمایش می‌دهد. در این بخش گزینه‌ی دیگر به نام See all نیز وجود دارد که با انتخاب آن می‌توانید تمام اطلاعات پست‌ها در دو سال اخیر نمایش می‌دهد. این اطلاعات را می‌توان با استفاده از فیلترهای مختلف دسته بندی کرد و تمام اینترکشن‌های صورت گرفته بر روی آن را  مشاهده کرد.
 • استوری‌ها: فید استوری هم عملکردی مانند فید پست‌ها دارد و می‌توان به روی آن نیز فیلترهای مختلفی اعمال کرد.کانتنت
  بخش دوم: فعالیت (ACTIVITY)

  بخش فعالیت (ACTIVITY) از اینسایت‌های بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این اینسایت‌ها از مهم‌ترین مواردی هستند که باید به آن‌ها توجه کنید.

  1. تعامل (Interactions): اطلاعاتی راجع به میزان بازدید از پروفایل اینستاگرام شما و یا کلیک بر روی لینک وب سایت.

  در بخش تعامل یا اینتراکشن تمام عملیات و اقداماتی که بر روی محتوا طی هفته اخیر صورت گرفته است را نشان می‌دهد. موارد دیگری که می‌توانید زیر این بخش به آن دسترسی داشته باشید تعداد بازدید پروفایل (Profile Visits)، کلیک روی وبسایت (Website Clicks) و تماس‌ها (Calls) در هفته اخیر است.

  1. اکتشاف (Discovery): اطلاعاتی درباره اینکه چه تعدادی از اکانت‌های مجزا محتوای شما را دیده‌اند و از چه مسیری و در چه مکانی به محتوای شما رسیده‌اند.

  در  بخش Discovery  یا همان اکتشاف می‌توانید به تفکیک روزهای هفته (هفته اخیر) و در قالب نمودار بدانید چه تعداد بازدیدکننده مجزا، پست شما را دیده‌اند. همچنین اطلاعاتی راجع به میزان Reach و Impressions را در هفته اخیر به دست می‌آورید.

  تعامل- اکتشاف

  بخش سوم: مخاطب (AUDIENCE)

  در آخرین تب اینسایت اینستاگرام می‌توانید یعنی مخاطب (AUDIENCE) می‌توانید اطلاعات بسیار خوبی در رابطه با شناخت مخاطبان خود بدست آورید. اولین اطلاعات در این بخش که با نام رشد (Growth)مشخص شده است درباره ریزش و یا افزایش فالورها  به تفکیک روز و هفته نشان می‌دهد، است.  همچنین Overall  اطلاعات کلی درباره فالورها در روزهای هفته نشان می‌دهد.

 • رشد (Growth)دیگر اطلاعاتی که می‌شود در بخش مخاطب (AUDIENCE) به دست آورد مواردی مانند: مکان‌های برتر (Top Locations)، محدوده سنی (Age Range)، جنسیت (Gender)،دنبال کنندگان (Followers) است. که می‌توانید با توجه به سلیقه و انتخاب مخاطبان استراتژی محتوای خود را بهینه کنید.مخاطب شناسی
  کلام آخر باقی‌مانده

  در این مقاله با قابلیت اینسایت  اینستاگرام و بخش‌های مختلف آن به طور کلی آشنا شده‌اید ولی این پایان ماجرا نیست. قصد داریم در قسمتی دیگر شما را با نحوه استفاده از اینسایت آی جی تی وی (IGTV Insights)، اینسایت استوری (Story Insights)و اینسایت کلید واژه‌های مهم اینسایت، اینسایت پست (Post Insights)و همچنین کلید واژه‌های مهم آشنا کنیم. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید:  بررسی الگوریتم های اینستاگرام در سال 2020
دربارهسپیده محمدبیگی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *